Pereiti prie turinio

Virusiniai hepatitai yra aktuali problema visame pasaulyje. Vidutiniškai 85 proc.

4 klasės PBC

Joje ciroze skausmai gyvūninės kilmės baltyminių medžiagų kolageno, elastino ir retikulinobaltymų miozino, aktino, albumino, globulino ir vitaminų A, D, B grupės: B1, B2, B12, PPmineralinių medžiagų — fosforo, geležies, kalio, natrio, magnio, cinko, kurie yra būtini organizmui, kaip statybinė medžiaga. Tačiau mėsa turi būti šviežia, nes kitaip ji gali tapti įvairių infekcinių susirgimų priežastimi. Dažniausiai paplitę mikroorganizmai, galintys sukelti zoonozes yra salmonelės Salmonellakampilobakterijos Campylobacterjersinijos Yersinialisterijos Listeria ir enteropatogeninės ešerichijos Escherichia coli.

Salmonelės Salmonelės dažniausiai aptinkamos kiaušiniuose, kiaulienoje, jautienoje ir paukštienoje. Jos sukelia infekcijas, dažniausiai — pilvo, ir dažnai yra lydimos sunkios ciroze skausmai, viduriavimo bei pilvo skausmų. Kartais salmonelės į maisto produktus patenka per sąlytį su salmonelioze sergančiu žmogumi.

ciroze skausmai

Gera žinia — tinkamai termiškai apdorojus mėsos produktus, salmonelės žūsta. Kampilobakterijos Kampilobakterijos — dažniausiios viduriavimus sukeliančios bakterijos pasaulyje.

Kepenų cirozė dažniausiai būna besimptomė, klinikiniai simptomai atsiranda tik prasidėjus portinės hipertenzijos komplikacijoms sutrikus normaliai kraujotakai per kepenis.

Liga reiškiasi karščiavimu, ciroze skausmai, galvos skausmais, vėliau — vidurių skausmais, viduriavimu su kraujo priemaišomis. Šios bakterijos gyvena sveikų paukščių žarnyne, jų galima rasti daugumoje žalios paukštienos.

Ar turite galimybių pasą?

Todėl pats dažniausias užsikrėtimo būdas — nepakankamai termiškai apdorota paukštiena. Kaip greitai pasveiksime — priklauso nuo organizmo imuninės sistemos būklės. Jersinijos Jersinijos įprastai aptinkamos kiaulienoje, kai skerdimo metu ar tolesniuose maisto ruošimo etapuose sukėlėjai patenka į maisto grandinę. Dažniausiai ligą sukelia žalia, prastai termiškai apdorota mėsa arba jos gaminiai.

Dienos kadras

Ligos simptomai: karščiavimas, pilvo skausmai, viduriavimas, kartais su krauju išmatose. Rečiau liga pasireiškia sąnarių skaumu ar specifiniais bėrimais. Listerijos Maisto produktus sugadinti gali ir listerijos. Pagrindinis užsikrėtimo šaltinis — nepakankamai gerai termiškai apdorotas gyvūninis maistas.

  • Antakalnio poliklinika
  • Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija - Šviežio maisto mikrobiologiniai tyrimai

Listerijų sukeltos ligos simptomai: vėmimas, skrandžio bei pilvo skausmai, gastroenteritas, lydimas viduriavimo ir kiti bendrojo pobūdžio negalavimai. Kartais pasitaiko, jog jie pereina į reumatoidinį artritą, hemolizinį ureminį sindromą, krūtinės anginą ar kt. Listeriozė yra potencialiai mirtina liga ir labiausiai pavojinga žmonėms su nusilpusia imunine sistema pagyvenusiems, sergantiems ŽIV, kepenų ciroze ir t.

Enteropatogeninės ešerichijos Enteropatogeninės ešerichijos gali sukelti ešerichiozę — infekcinę ligą, pasireiškiančią karščiavimu, raižančiais pilvo skausmais, viduriavimu, kartais — su krauju. Paprastai užsikrečiama nuo galvijų mėsos: vartojant užterštą ir nepakankamai termiškai apdorotą mėsą bei jos produktus.

ciroze skausmai

Infekcija pasireiškia stipriais pilvo skausmais, karščiavimu, viduriavimu, bendru organizmo negalavimu. Kaip nesunkiai atskirti šviežią mėsą nuo juosiantis nugaros skausmas ir nesusirgti infekcine liga? Šviežios mėsos paviršius yra sausas, lygus, jį paspaudus išsiskiria skaidrios mėsos sultys.

ciroze skausmai

Mėsa turi būti elastinga, rausvos spalvos, neskleisti nemalonaus kvapo. Jeigu ant mėsos paviršiaus atsiranda lipni plėvelė, jis atrodo drėgnas, drumstas, tai rodo, jog mėsoje vyksta nepageidaujami procesai ir vystosi patogeniniai mikroorganizmai.

Pirminė tulžies cirozė

Nešviežios mėsos paviršius neretai būna pilkšvos ar pilkšvai žalsvos spalvos, kartais ant paviršiaus galima pastebėti pelėsius. Pastarieji dažniausiai pasirodo laikant mėsą santykinai žemoje temperatūroje ir esant nedidelei drėgmei.

Joje gausu gyvūninės kilmės baltyminių medžiagų kolageno, elastino ir retikulinobaltymų miozino, aktino, albumino, globulino ir vitaminų A, D, B grupės: B1, B2, B12, PPmineralinių medžiagų — fosforo, geležies, kalio, natrio, magnio, cinko, kurie yra būtini organizmui, kaip statybinė medžiaga. Tačiau mėsa turi būti šviežia, nes kitaip ji gali tapti įvairių infekcinių susirgimų priežastimi. Dažniausiai paplitę mikroorganizmai, galintys sukelti zoonozes yra salmonelės Salmonellakampilobakterijos Campylobacterjersinijos Yersinialisterijos Listeria ir enteropatogeninės ešerichijos Escherichia coli. Salmonelės Salmonelės dažniausiai aptinkamos kiaušiniuose, kiaulienoje, jautienoje ir paukštienoje. Jos sukelia infekcijas, ciroze skausmai — pilvo, ir dažnai yra lydimos sunkios dehidratacijos, viduriavimo bei pilvo skausmų.

Ant mėsos paviršiaus sėkmingai gali augti Penicillum, Mucor, Cladosporium genčių pelėsiniai grybai. Pelėsis ardo mėsos baltymus ir riebalus, didina jos šarmingumą ir dėl to ji įgauna specifinį kvapą.

Naršymo meniu

Pelėsinių grybų atsiradimas pats savaime mėsą daro netinkamą vartoti. Be to, patvirtina, kad susidarė palanki terpė mėsoje augti ir daugintis puvimo bakterijoms.

ciroze skausmai

Gyvulių ir paukščių mėsa paprastai turi galimybę būti užkrėsta patogeniniais mikroorganizmais endogeniniu ir egzogeniniu būdais. Endogeniniu būdu sveikų gyvulių ir paukščių mėsa gali būti užkrėsta sergančiųjų sukėlėjais: skerdimo cechuose, mėsos perdirbimo įmonėse, gaminant mėsos gaminius ir transportuojant.

Egzogeniniu būdu mėsa patogeniniais mikroorganizmais užkrečiama skerdimo metu ir darinėjant skerdieną, kai sukėlėjas patenka iš išorės, nuo nešvarios įrangos bei rankų.

ciroze skausmai

Kas vyksta organizme užsikrėtus Suvalgius maisto, užteršto patogeniniais mikroorganizmais, jis patenka į virškinamąjį traktą. Tuomet prasideda vadinamasis inkubacinis periodas — laikotarpis nuo užsikrėtimo iki atsiradusių pirmųjų ligos simptomų. Skirtingiems sukėlėjams šis laikas yra skirtingas.

Skausmo gydymas sergant lėtinėmis kepenų ligomis Gyd. Skausmo gydymas jiems kelia didelį susirūpinimą. Norint pasirinkti analgezinį preparatą, būtina puikiai išmanyti farmakokinetines savybes bei šalutinį poveikį. Kaip ir sveikiems žmonėms, pacientams, sergantiems lengvos formos kepenų liga, vaistų pasirinkimas neribojamas.

Inkubacinio periodo metu mikroorganizmai iš skrandžio patenka į virškinamąjį traktą, prisitvirtina prie jo gleivinės ir ima daugintis. Vieni mikroorganizmai lieka žarnyne, kai kurie ima gaminti toksinus, kurie patenka į ciroze skausmai, dar kiti patys skverbiasi į gilesnius audinius. Todėl ligos simptomai labai priklauso nuo sukėlėjo rūšies.

  1. Virusiniai hepatitai — kelias į vėžinius susirgimus Pasaulyje virusiniais hepatitais serga šimtai milijonų gyventojų.
  2. Gydymas sąnarių ir kremzlių
  3. Kuno tirpimas
  4. Lengvai atsirandančios mėlynės.

Daugybė mikroorganizmų sukelia tokius pačius ligos simptomus, dažniausiai — viduriavimą, pilvo skausmus, pykinimą ir vėmimą. Todėl, remiantis klinikiniais simptomais, praktiškai neįmanoma nustatyti, kas sukėlė ligą.

Ligos – be pavojaus signalo

Būtina atlikti mikrobiologinį tyrimą. Ką galima būtų patarti siekiant užkirsti kelią infekcinių ligų plitimui? Įtarus mėsa plintantį protrūkį, tikslinga išsiaiškinti maisto užteršimo šaltinį, atlikti būtinus mikrobiologinius tyrimus, ir gavus patvirtinimą, jog mėsoje aptikti patogeniniai infekcinių ligų sukėlėjai — nedelsiant nutraukti maisto, įtariamo tarša, gamybą bei realizaciją, mikrobiologiškai ištirti maisto perdirbimo aplinką ir dirbančiuosius su maistu.

ciroze skausmai

Kviečiame maisto produktų gamintojus, realizuotojus, ūkininkus ir privačius asmenis, maisto produktus bei maisto gamybos patalpų mėginius išsitirti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje NVSPL. Kontaktai pasiteiravimui:.