Pereiti prie turinio

Iš tikrųjų, neturėjau kur skubėti, nes buvau išoperuotas ir iki sezono pabaigos nebūčiau grįžęs į aikštelę. Todėl labai svarbi pacientų priežiūra. Kai jis būna ryškus, į apačią ir atgal nuo jo galima pastebėti ilgojo šeivinio raumens sausgyslės vagą.

Net nesusimąstome, kokį didelį krūvį patiria riešo sąnarys visos dienos metu: darbas kompiuteriu, rašymas, daiktų paėmimas, pakėlimas, piešimas, grojimas muzikiniais instrumentais ir kt. Todėl laikui bėgant gali imti skaudėti šį sąnarį. Riešas yra stipri ir sudėtinga struktūra, kurią sudaro daug kaulų, raiščių, sausgyslių, tačiau traumos ir kasdieniai judesiai gali sukelti pažeidimus, ko pasekoje jaučiamas riešo sąnario skausmas.

Skausmą gali sukelti staigūs sužalojimai, dėl kurių atsiranda įtrūkimai ar lūžiai. Taip pat — ilgalaikės problemos, pavyzdžiui, pasikartojantys monotoniški plaštakų bei pirštų judesiai, artritas, riešo kanalo sindromas ir kt.

laivakaulio lūžis

Tiksli diagnozė yra labai svarbi, nes tinkamas gydymas priklauso nuo riešo skausmo priežasties ir sunkumo. Riešo skausmą galime pajusti bet kuris iš mūsų, nesvarbu, ar dirbame sėdimą darbą, ar esame aktyvūs kasdienėje laivakaulio lūžis, sporte.

Riešo skausmo rizikos veiksniai: -Sportas.

laivakaulio lūžis

Rankų sužalojimai yra įprasti daugelyje sporto šakų, įskaitant boulingą, golfo žaidimą, gimnastiką, snieglenčių sportą ir tenisą. Kasdieniai judesiai darbo metu.

Reabilitacija po kaulų lūžių

Beveik visos veiklos, susijusios su rankomis ir riešais mezgimas, plaukų kirpimas ir kt. Rizika pajusti riešo skausmą padidėja, jei sergate cukriniu diabetu, leukemija, vilklige. Nukritimas ant ištiestos rankos su išlenktu riešu dažnai sukelia laivakaulio lūžius. Kartotinis stresas-stresinis lūžis.

Bet kokia veikla, susijusi su pasikartojančiu riešo judesiu, gali pažeisti audinius aplink sąnarius arba sukelti stresinius lūžius, ypač kai monotoniški judesiai atliekami valandų valandas be pertraukos. Pateikiame dažniausiai pasitaikančias priežastis, kurios sukelia riešo skausmus: Riešo tendinitas.

laivakaulio lūžis

Tendinitas sausgyslių uždegimas yra dažna problema, kuri gali sukelti riešo skausmą ir patinimą. Esant riešo sausgyslių uždegimui dažniausiai chirurginio gydymo nereikia. Rekomenduojamas poilsio rėžimas, todėl būtina dėvėti riešo įtvarą su metaliniais sutvirtinimais, kuris imobilizuoja ir stabilizuoja riešo sąnarį. Riešo raiščių patempimas. Įvykus šiai traumai sutrinka riešo sąnario funkcija, būna skausmingi judesiai.

  • Lūžiai diagnozuojami remiantis klinikiniais požymiais ir radiologiniais tyrimais.
  • Reabilitacija po lūžių – tolesnis žingsnis į gyvenimą | Gemma
  • Jalta gydyti sąnarius
  • Uždegimas iš peties sąnarių
  • Straipsniai Reabilitacija po kaulų lūžių Mūsų kaulai turi savybę atsinaujinti — nuolat vyksta seno kaulo rezorbcija, t.
  • Byla / - eTeismai

Rekomenduojama dėvėti riešo įtvarą. Priklausomai nuo patempimo sunkumo galima rinktis tekstilinius, neopreninius įtvarus be sutvirtinimų. Jeigu reikalinga stipresnė imobilizacija, rinkitės įtvarus su metaliniais sutvirtinimais.

Riešo kanalo tunelinis sindromas. Riešo kanalo tunelinis sindromas yra būklė, kurią sukelia vidurinio nervo suspaudimas riešo kanale, pasireiškianti pirštų jutimo sutrikimais, naktiniais skausmais, plaštakos judesių sutrikimais ir plaštakos raumenų nykščio pakylos grupės atrofija. Tam tikrais atvejais skiriami įtvarai. Įtvaras riešui su sutvirtinimu išimama aliuminine plokštele suteikia tvirtesnį riešo imobilizavimą, be sutvirtinimo — suteikia lengvą kompresiją ir palaikymą.

Kaulų lūžių terminologija, tipai ir radiologinė diagnostika

Artritas yra dažna priežastis, dėl kurios gali atsirasti riešo skausmas, patinimas, taip pat gali kilti sunkumų atliekant kasdienę veiklą. Rekomenduojama suteikti sąnariui ramybę laivakaulio lūžis apriboti dienos metu sąnariui tenkantį fizinį krūvį. Imobilizavimui tinka ortopedinis įtvaras su metaliniais sutvirtinimais ir anatomiškai pritaikytomis velcro juostelėmis.

laivakaulio lūžis

Ganglionų cistos. Šios cistos paprastai vystosi šalia sąnario ar sausgyslių.

Po kaulo lūžio: kaip elgtis, kad greičiau pasveiktumėte

Tai yra gėrybiniai navikai. Jeigu cista spaudžia nervą ir sukelia skausmą, rekomenduojami riešo įtvarai sąnario imobilizacijai. Riešo lūžis yra ortopedinis pažeidimas, kuris sukelia stiprius skausmus. Esant riešo lūžiams rekomenduojame termoplastinį riešo-plaštakos įtvarą, kuris imobilizuoja pažeistą sąnarį. Šis įtvaras gaminamas individualiai termoplastinių medžiagų pagrindu, turi reguliuojamus velcro užsegimus. Riešo skausmo gydymas priklauso nuo jį sukėlusios priežasties, todėl labai svarbu, kad suprastumėte savo simptomų priežastį.

Jei ilgą laiką, nedingsta simptomai arba yra sunki būklė, būtina kreiptis į gydytoją. Pirmoji pagalba, esant riešo skausmams: šildantis arba šaldantis gelio kompresas priklausomai laivakaulio lūžis skausmo priežastiespoilsis, ramybė.

Jeigu skausmo priežastis yra artritas, tendinitas, gali reikėti vartoti nesteroidinius vaistus nuo uždegimo.

laivakaulio lūžis

Įmobilizuokite riešo sąnarį ortopediniu įtvaru. Jeigu reikia tvirto prilaikymo, stabilumo rinkitės įtvarus su metaliniais sutvirtinimais. Laivakaulio lūžis prilaikymui rekomenduojami tekstiliniaineopreniniai įtvarai, kurie padės jums atlikti kasdienę įprastą veiklą. Koreguokite savo kasdienę veiklą taip, kad nepažeistumėte skaudančio riešo sąnario.

Šiai operacijai prireikė ne tik paciento ištvermės, bet ir chirurgo fizinės jėgos