Pereiti prie turinio

Laimo ligos metu erkės įsisiurbimo vietoje susidaro apvalus žiedinis bėrimas, kuris vėliau gali migruoti po odą. Kuo skiriasi erkinis encefalitas nuo Laimo ligos? ŽIV vadinamas virusas, kuris, patekęs į žmogaus organizmą, naikina baltuosius kraujo kūnelius, imuninėje sistemoje atliekančius labai svarbų vaidmenį kontroliuojant infekcijas.

Tėvams ar globėjams dėl šių skiepų reikia kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Nuo meningokokinės infekcijos kūdikiai ir vaikai aids sąnariai skiepijami trimis vakcinos dozėmis: pirmąją vakcinos dozę gauna 3 mėnesių kūdikiai, antrąją — 5 mėnesių, trečiąją — 12—15 mėnesių vaikai.

Medikai ragina neatidėlioti šio skiepo, nes meningokokinė infekcija — tai ūmi bakterinė infekcija, neretai pasireiškianti žaibine forma.

peties sanario osteoartritas uždegimui gydyti sąnarių ir kaulų

Infekcija aids sąnariai oro lašeliniu būdu, artimai bendraujant su sergančiu ar bakterijos nešiotoju. Laikotarpis nuo užsikrėtimo iki pirmųjų simptomų — vidutiniškai 3—4 d.

po vaikščioti skauda sąnarius gerklės pečių sąnarių gydymas

Meningokokinei infekcijai būdingas sezoniškumas, todėl susirgti šia infekcija didesnė tikimybė yra šaltuoju metų laikotarpiu: rudens, žiemos, pavasario mėnesiais kuomet yra didelis sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.

Ši infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų. Lietuvoje vidutiniškai per metus registruojama 70—80 meningokokinės infekcijos atvejų.

  • Perinatalinis iš motinos — vaikui : prieš gimdymągimdymo metu arba tuoj po gimdymo.
  • Chlamidioze ir gonorėja užsikrečiama vaginalinių, analinių ir oralinių santykių metu.

ULAC duomenimis, šiemet meningokokine infekcija susirgo 4 asmenys, vienas iš jų — vaikas. Pernai m.

gydymas pečių traumų plokštės remiantis liaudies metodų pirštais

Lietuvoje užregistruotas 81 meningokokinės infekcijos atvejis, iš jų — 11 mirčių 5 vaikai iki 5 m. Mirtimi baigiasi apie 5—15 proc. Tačiau apie 15 proc.

stiprus skausmas bendrų rankų šepečiai petį sland ir gydymas

ULAC atkreipia dėmesį, kad artimą sąlytį su ligoniu turėjusių asmenų grupei priklauso: šeimos nariai; asmenys, gyvenantys ir miegantys toje pačioje patalpoje kareivinėse, internatuose ir kt.

Artimai kontaktavusiems asmenims rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad šis profilaktiškai paskirtų vienkartinę antibakterinių vaistų dozę.

reumatoidinis artritas skausmo rankas gliukozamino chondroitino kainą apžvalgos tabletes kaina

Visi kolektyvo nariai turi stebėti savo sveikatą 10 dienų. Pakilus temperatūrai, atsiradus galvos skausmui, odos bėrimui, būtina nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją.

raudonos dėmės dėl sąnarių skausmo ženklai artrozės gydymo

Efektyviausia apsisaugojimo nuo meningokokinės infekcijos priemonė — skiepai. Lietuvoje nuo meningokokinės B infekcijos pradėti skiepijimai komercine vakcina m.