Pereiti prie turinio

Prevencinės priemonės kol kas nežinomos. Leukonichija atsiranda, kai nago matrica nago augimo metu dėl kokių nors priežasčių yra pažeidžiama.

Kokia tai liga?

 • Sisteminė sklerozė: nuo pirštų nubalimo iki gyvybei pavojingų pažeidimų | sodybam.lt
 • Gliukozaminas chondroitino gyvenimą
 • Reino liga – Vikipedija
 • Apie autorių Raynaud sindromas Raynaud sindromas Reinò sindròmas, Renò sindròmaspriepuoliniai pasikartojantys rankų, rečiau kojų pirštų, kitų kūno dalių ausų, nosies, smakro odos kraujotakos sutrikimai.

Oda tampa blizganti ir kieta. Sergama dviejų tipų skleroderma: tai lokali skleroderma ir sisteminė skleroderma sisteminė sklerozė. Sergant lokalia skleroderma, pažeidžiama oda ir audiniai po ja. Ši liga gali pažeisti akis ir sukelti uveitą, taip pat pažeisti sąnarius ir sukelti artritą.

Skiriamos dvi lokalios sklerodermos formos: židininė morphea ir linijinė.

WE ARE GEN-Z

Sisteminė skleroderma sisteminė sklerozėarba išplitusi skleroderma, — lėtinė progresuojanti liga. Jai būdingas odos sustandėjimas ir įvairūs vidaus organų pažeidimai. Kaip dažnai susergama šia liga? Skleroderma yra reta liga.

Autorius: Pranešimas spaudai, manodaktaras. Ja Lietuvoje serga apie žmonių. Šį mėnesį minint Pasaulinę sklerodermos dieną ypač svarbu atkreipti dėmesį į tuos, kuriems liga tampa didžiuliu iššūkiu atlikti paprastus buities darbus, išvykti ilgesniam laikui iš namų ar mėgautis daugeliui jau įprastais kasdieniais malonumais, teigia medikai. Skleroderma yra sisteminė jungiamojo audinio liga, kuri pažeidžia ne vieną organą, o visą žmogaus organizmą.

Per metus diagnozuojama iki 3 naujų atvejų žmonių. Lokali skleroderma būdingesnė vaikams ir dažniau pasitaiko mergaitėms. Tik 10 procentų vaikų serga sistemine skleroderma. Kokios šios ligos priežastys? Skleroderma — uždegiminė liga, bet uždegimo priežastys neaiškios. Tai greičiausiai autoimuninė liga. Vadinasi, sergančio vaiko imuninė sistema kovoja su jo paties organizmu.

ligos pirštai

Uždegimas sukelia tinimą, temperatūros pakilimą ir padidėjusią fibrozinio randinio audinio gamybą. Ar ši liga paveldima? Ne, paveldimumas nėra moksliškai įrodytas. Aprašyti keli šeimyniniai ligos atvejai. Ar galima jos išvengti? Prevencinės priemonės kol kas nežinomos.

Tai reiškia, kad tėvai arba sergantysis negali jokiomis priemonėmis užkirsti kelio šios ligos pasireiškimui. Ar ji užkrečiama? Kai kurios infekcinės ligos gali išprovokuoti sklerodermos pradžią. Pati liga nėra užkrečiama ir ja susirgusių vaikų izoliuoti nereikia.

Naršymo meniu

Lokali skleroderma 2. Kaip lokali skleroderma diagnozuojama? Ligos pirštai odos sukietėjimai turėtų sukelti įtarimų dėl šios ligos. Pradinėse ligos stadijose odoje atsiranda dėmelių su raudonu ar rožiniu krašteliu. Tai rodo odos uždegimą. Vėlesnėse stadijose baltosios rasės atstovams, oda paruduoja, tamsesnės odos atstovams - gali atrodyti kaip mėlynė, vėliau įgauna balkšvą spalvą.

Diagnozė nustatoma remiantis tipiniais odos pakitimais.

Mėšlungio profilaktika

Linijinei sklerodermai būdingi linijiniai rankų, kojų ir liemens odos pakitimai. Pažeidimas dažniausiai būna gilus — apima odą, poodį, raumenis ir po ligos pirštai esančius kaulus.

ligos pirštai

Kartais linijinė skleroderma išplinta ant veido ar plaukuotosios galvos dalies odos. Tokiais atvejais vaikams dažniau išsivysto uveitas. Kraujo tyrimai paprastai būna nepakitę. Lokali skleroderma vidaus organams stipriai nepakenkia.

Diagnozei patvirtinti dažnai atliekama odos biopsija. Kaip lokali skleroderma gydoma? Gydymo tikslas — kuo greičiau nuslopinti uždegimą. Kai atsiranda fibrozinių pakitimų, gydymas tampa nelabai efektyvus. Fibrozinis audinys yra galutinė uždegimo stadija. Taigi gydymo tikslas yra kontroliuoti odos uždegimą ir neleisti formuotis fibroziniam audiniui.

Mėšlungio priežastys

ligos pirštai Kai uždegimas nuslopinamas, organizmas dalį fibrozinio audinio reabsorbuoja ir oda vėl suminkštėja. Gydymas, priklausomai nuo ligos ligos pirštai, gali būti neskiriamas visai arba skiriami gliukokortikoidai prednizolonas ligos pirštai, metotreksatas ir kiti imuninę sistemą veikiantys vaistai. Įrodyta, kad šie vaistai saugūs ir veiksmingi, tačiau nėra nustatyta, koks gydymo metodas efektyviausias. Gydymą turi skirti pediatras reumatologas arba pediatras dermatologas.

Židininė skleroderma kartais savaime išnyksta po kelių metų. Kai kuriems pacientams odos uždegimas gali tęstis metų metais arba esant pagerėjimui recidyvuoti. Linijinei sklerodermai reikalingas agresyvesnis gydymas. Sergant linijine skleroderma, labai svarbi fizioterapija.

Jeigu linijinis odos pažeidimas apima sąnarį, svarbu išlaikyti gebėjimą judėti. Labai padeda giliųjų audinių masažas.

Paieškos forma

Jeigu pažeidžiamos apatinės galūnės, gali atsirasti šlubumas, kontraktūros, todėl padidėja nugaros, klubų ir kelių apkrova.

Tokiu atveju padeda batų įdėklai, kurie sumažina kojų ilgio skirtumą ir leidžia normaliai vaikščioti, stovėti ir bėgioti, papildomai neapkraunant stuburo ar klubų. Odą rekomenduojama nuolat minkštinti — tepti drėkinamaisiais kremais ir masažuoti. Būnant saulėje odą reikėtų pridengti ir tepti UV filtrą turinčiais kremais.

Įdegus ryškiau matosi odos pažeidimas. Taip pat padeda maskuojamosios priemonės kosmetika.

ligos pirštai

Kokia lokalios ligos ilgalaikė prognozė? Lokali skleroderma paprastai tęsiasi keletą metų.

Sisteminė sklerozė: nuo pirštų nubalimo iki gyvybei pavojingų pažeidimų

Liga dažnai progresuoja keletą metų nuo jos pradžios, tada nusilpsta, tačiau gali likti aktyvi. Persirgus židinine skleroderma paprastai lieka odos defektų pigmento pokyčiųo po keleto metų oda suminkštėja, netgi gali tapti normali. Kai kurie plotai ilgainiui gali paryškėti, net jeigu odos uždegimas neaktyvus, — taip atsitinka dėl odos pigmento pokyčių.

Dėl linijinės sklerodermos pažeistos ir nepažeistos kūno dalys auga netolygiu greičiu, nes pažeistos dalies raumenų masė mažesnė ir kaulų augimas sutrikęs.

ligos pirštai

Jeigu linijinė skleroderma vystosi ties sąnariais, šalutinis poveikis gliukozamino chondroitino gali sukelti artritą ir ateityje — sąnarių kontraktūrą. Sisteminė sklerozė 2. Kaip sisteminė sklerozė diagnozuojama? Kokie pagrindiniai simptomai?

Reino sindromas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Sisteminės sklerozės diagnozė nustatoma iš klinikinių požymių ir ištyrus fizinę būklę. Nėra jokio specialaus kraujo tyrimo, kuris patvirtintų šią diagnozę. Laboratorinių tyrimų paskirtis — ligos pirštai kitus galimus susirgimus ir įvertinti vidaus organų pažeidimus, jeigu jų yra. Pirmasis ligos požymis yra rankų pirštų ir kojų pirštų spalvos pasikeitimas keičiantis temperatūrai Reino fenomenasgalūnių šalimas ir opelės pirštų galuose. Kojų ir rankų pirštų galiukų oda sukietėja, pradeda blizgėti, pakinta ir nosies oda.

Sukietėjimai odoje plečiasi ir gali išplisti visame kūne.

 • TLKAM SISTEMINIS LIGŲ SĄRAŠAS - ODOS IR POODŽIO LIGOS
 • Įrankiai iš nugaros skausmas ir sąnarių
 • Ką mūsų pėdos mums sako apie sveikatą? - sodybam.lt
 • Ieškoti Ką mūsų pėdos mums sako apie sveikatą?

Ligos pradžioje gali pradėti tinti pirštai ir atsirasti sąnarių skausmas. Ligai progresuojant, atsiranda kitų odos pokyčių, tokių kaip matomi smulkių kraujagyslių atsipalaidavimo ir pralaidumo padidėjimo požymiai teleangektazėsodos ir poodžio suplonėjimas atrofija ir poodinės kalcio sankaupos kalcifikatai. Vystantis ligai pažeidžiami vidaus organai plaučiai, žarnynas, širdis ir kt.

ligos pirštai

Nuo jų pažeidimo laipsnio priklauso ligos ilgalaikė prognozė. Vidaus organų pažeidimams nustatyti reikia atlikti daug tyrimų, parodančių organų funkcijos pokyčius ir ligos padarytą žalą.

ligos pirštai

Daugeliui vaikų liga pažeidžia stemplę, dažniausiai labai ankstyvoje stadijoje. Tada sukyla rėmuo — tai skrandžio turinio užmetimo į stemplę sukeltas graužimo jausmas ir skausmas. Vėliau gali sutrikti virškinimo procesas ir maisto medžiagų įsisavinimas, atsiranda pilvo pūtimas ištinęs pilvas.

Dažnai pažeidžiami plaučiai, ir tai lemia ilgalaikę prognozę. Širdies ir inkstų pažeidimai taip pat labai svarbūs tolesnei ligos prognozei. Tačiau specifinio kraujo tyrimo sklerodermai nustatyti nėra. Sergant sistemine skleroze labai svarbu reguliariai stebėti ir įvertinti vidaus organų veiklą, t.

Kaip gydoma vaikų sisteminė sklerozė?

 1. Kas sukelia šią ligą ir kaip palengvinti jos keliamas kančias?
 2. Stringančio piršto gydymas Stringančio piršto liga tenosinovitas — tai piršto sausgyslės arba jos dangalų neinfekcinis dažniausiai uždegimas, pasireiškiantis pirštų lenkimo ir tiesimo sutrikimu — pirštas lankstant užstringa, gali girdėtis spragsėjimas, jaučiamas skausmas.
 3. Sąnarių silpnumas
 4. Gydymas podagra artrozės

Kokį gydymą pasirinkti, turi nuspręsti patyręs šios srities pediatras reumatologas, pasitaręs su kitų sričių specialistais kardiologais, nefrologais, pulmonologais, gastroenterologais. Ligos pirštai vaistai, skirti sisteminei sklerodermai gydyti: gliukokortikoidaimetotreksatas arba mikofenolatas. Jeigu pažeista inkstai ar plaučiai, skiriamas ciklofosfamidas. Reino fenomenui palengvinti skiriami vaistai, plečiantys periferines kraujagysles ir gerinantys kraujotaką.

Siekiant pagerinti kraujotaką, reikia užtikrinti galūnių šilumą ir taip apsaugoti odą nuo išopėjimo. Nėra nustatyta griežtų sisteminės sklerozės gydymo schemų.

Efektyviausias gydymas kiekvienam asmeniui turi būti nustatomas pagal vaistus, kurie buvo veiksmingi ligos pirštai sergantiems sistemine skleroze asmenims, įvertinus jų poveikį šiam konkrečiam pacientui.

Daugelis gydymo metodų dar tik tiriami. Manoma, kad efektyviausias ligos gydymas bus nustatytas artimiausiu metu. Svarstant labai sunkios eigos ligos gydymą, reikėtų pagalvoti apie autologinę kaulų čiulpų transplantaciją. Būtina fizioterapija ir odos pažeidimų gydymas įvairiais odą minkštinančiais kremaistaip pat sąnarių ir liemens srities mankšta.

Kaip vystosi sisteminė sklerozė kokia jos ilgalaikė eiga?